Gdy w łazience jest mniej miejsca - wanny narożne

Wanny narożne

Bardzo popularnym rodzajem wanien, które możemy bardzo często spotkać w polskich łazienkach są tzw. wanny narożne. Cieszą się one powodzeniem z uwagi na fakt, że można oszczędzić sporo miejsca instalując taką wannę w rogu łazienki.

Wbrew pozorom, nie musimy mieć wcale przestronnej łazienki, żeby pozwolić sobie na komfort posiadania wanny, wystarczy wybrać odpowiednie wanny narożne (symetryczne lub asymetryczne - w zależności od rozmiarów łazienki), które będą pasować do odpowiedniego kąta w naszej łazience. Oczywiście w mniejszych łazienkach musimy zazwyczaj wybierać pomiędzy instalacją kabiny prysznicowej, a wanny, ale w przypadku łazienek o większym metrażu takiego problemu już nie ma. Wystarczy zainstalować w jednym kącie kabinę prysznicową, a w drugim wannę narożną. Takie rozwiązanie spowoduje, że w sytuacjach, kiedy się gdzieś spieszymy możemy pozwolić sobie na szybki prysznic, a gdy mamy więcej czasu - na komfortową kąpiel w wannie.

Wanny narożne mają nieco inny kształt niż standardowe, typowe wanny prostokątne, zazwyczaj mają specjalne zagłębienie, w którym możemy oprzeć głowę, również pozycja ciała, jaką przyjmujemy może być nieco inna niż standardowo. Wiele zależy oczywiście od wielkości wanny (a także naszego wzrostu), w większych będziemy czuć się bardziej komfortowo, w mniejszych - nieco mniej. Do popularnych producentów wanien narożnych możemy z pewnością zaliczyć polską firmę KOŁO, która w ciągu ostatnich kilkunastu lat wypuściła wiele bardzo ciekawych modeli wanien narożnych symetrycznych oraz asymetrycznych.

Tags:   Wanny narożne