Różne rodzaje brodzików do łazienki

Brodziki

Brodzik to obecnie jeden z podstawowych sprzętów do łazienki. Bez niego nie obejdzie się praktycznie żadna kabina prysznicowa. Choć wydaje się, że jest to sprzęt prozaiczny i bez wyrazu, to jednak w kategorii brodzików wyróżnić możemy sporo ciekawych modeli. Dziś przyjrzymy się im ze względu na kształt.

Czym są brodziki? Tak naprawdę jest to spód kabiny prysznicowej, wyposażone w odpływ podłoże, dzięki któremu możemy brać prysznic bez strachu o zalanie mieszkania.

Najpopularniejsze brodziki to obecnie brodziki kwadratowe oraz półokrągłe, gdyż ze względu na swoje wymiary znakomicie nadają się do instalacji w rogu łazienki. Dwie ścianki brodzika, które przylegają do ścian łazienki mają takie same wymiary, przez co kabina zyskuje regularny kształt. Dzięki temu oszczędzamy również przestrzeń, zaś sam komfort korzystania z prysznica w żaden sposób nie ucierpi (no chyba że umieścimy brodzik i kabinę w jakimś wyjątkowo trudno dostępnym rogu).

Innym dostępnym rodzajem brodzików są brodziki prostokątne. Mogą mieć różne wymiary, dlatego też kiedy chcemy zainstalować jakąś większą lub bardziej nietypową kabinę powinniśmy pomyśleć nad tym właśnie rodzajem. Co ciekawe, istnieją również inne, znacznie bardziej nietypowe rodzaje brodzików, a przykładem może być brodzik pentagonalny, który składa się z 5 boków o różnych wymiarach. Jest to jednak dość nietypowe rozwiązanie, a znacznie większą popularnością cieszą się brodziki kwadratowe oraz półokrągłe.
Tags:   Brodziki