Jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki?

Kabiny prysznicowe

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat brodzików łazienkowych, a konkretnie brodzików przeznaczonych do kabin prysznicowych. Warto przy okazji zająć się nieco tematyką samych kabin, gdyż dostępne obecnie modele dają nam ogromne możliwości wyboru.

Podobnie jak w przypadku brodzików kabiny prysznicowe możemy rozróżniać ze względu na ich kształt. I tak możemy znaleźć w sklepach kabiny prysznicowe prostokątne, kwadratowe, półokrągłe lub w innych wariantach.

Na co powinniśmy zwracać uwagę dobierając brodzik oraz kabinę prysznicową do swojej łazienki? Przede wszystkim na wymiary. Jest to podstawowa sprawa, gdyż nieodpowiednio dobrane wymiary brodzika, a tym samym również kabiny, to zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Musimy również uwzględnić kąt, przy którym ma stać kabina.

Tak więc zanim przejdziemy do wyboru kabiny powinniśmy mieć opracowane rozplanowanie naszej łazienki oraz zmierzone ścianki przy rogach. Dopiero wówczas możemy rozglądać się za kabiną, która oprócz funkcji użytkowej zaspokajać będzie również nasze potrzeby estetyczne. Dobrze dobrana kabina potrafi nadać łazience wyjątkowego uroku, nie powinna rzucać się w oczy, powinna zaś dyskretnie korespondować ze stylem naszej łazienki, a także jej kolorystyką.

Pod uwagę musimy wziąć również metraż naszej łazienki - nie ma sensu wybierać zbyt dużej kabiny w sytuacji, gdy nasza łazienka ma ograniczoną powierzchnię. I odwrotnie - kiedy łazienka w naszym domu jest duża, nie musimy wcale ograniczać się do niewielkiej kabiny - możemy (a nawet powinniśmy) wybrać kabinę prysznicową, która będzie komfortowa i funkcjonalna.