Projektujesz bliźniaka? Zadbaj o komfortową łazienkę

Jeżeli posiadamy liczną rodzinę i chcemy mieszkać niedaleko niej, dogodnym dla nas rozwiązaniem jest skorzystanie z biura architektonicznego i wybór odpowiedniego projektu bliźniaków. Dom bliźniak jest również bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, jeżeli opiekujemy się osobami starszymi, ale nie chcemy z nimi mieszkać w jednym domu, ponieważ cenimy sobie prywatność naszej własnej rodziny.

Łazienka w projekcie bliźniaków

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Musi być odpowiednio zaprojektowana,żeby spełniać potrzeby nasze i naszych najbliższych. Projekty bliźniaków powinny uwzględniać różne rozwiązania dotyczące łazienek. Niezwykle ważna jest tu elastyczność.

Łazienka dla osób starszych

Jeżeli zamierzamy dzielić dom bliźniak z osobami starszymi, które są pod naszą opieką, miejmy na względzie, że projekt bliźniaka musi zawierać łazienkę dostosowaną do ich potrzeb. W przypadku osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się nie sprawdzi się wysoka wanna. Znacznie lepszym wyjściem jest prysznic z niskim podestem i miejscem do siedzenia, dzięki któremu kąpiel nie będzie dla osoby starszej zbyt męcząca. Wykładzina w łazience powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego.
Tags: