Dlaczego kanały wentylacyjne są wykonane z PCV?

W wielu internetowych sklepach, można znaleźć szereg tak zwanych kanałów wentylacyjnych PCV. Jak wiadomo, służą one do wentylacji wnętrza naszego domu, a więc do odprowadzenia spalin i doprowadzenia świeżego powietrza.

Jak sama nazwa wskazuje, kanały wentylacyjne PCV są wykonane z PCV, swego rodzaju tworzywa sztucznego. Tworzywo to ma bardzo dużo zalet, dzięki czemu zostało wybrane na podstawowy budulec takich kanałów.

Dlaczego kanały wentylacyjne PCV są wykonane właśnie z PCV?
1. PCV to materiał tani - wykonanie z niego odpowiedniej kształtki kosztuje bardzo mało. Przykłady widać w ofertach stron www - dość długi przewód wentylacyjny o długości około 50 centymetrów, to wydatek rzędu kilku złotych. Pewnie się opłaca, prawda?
2. PCV to tworzywo lekkie - nie będzie więc ono wpływało na ścianę w której ów kanał został wprowadzony.
3. Tworzywo sztuczne PCV to materiał, który jest również obojętny na oddziaływanie chemikaliów i innych związków chemicznych. Chodzi o to, że podczas spalania paliw w naszych piecach, do atmosfery dostaje się mnóstwo szkodliwych substancji. W praktyce więc, przewody wentylacyjne którymi wyprowadzane są spaliny, powinny być odporne na ich oddziaływanie. Perforacja i inne uszkodzenia w tym wypadku nie wchodzą w grę.

Tags: