Tani sposób na pozbycie się pleśni w łazience

Łazienka jest specyficznym miejscem, w którym główne pole do manewru ma woda, zarówno w postaci ciekłej, jak i w postaci pary wodnej. W tej postaci oczywiście ma szansę ulotnić się i nie pozostawić śladu w pomieszczeniu - jednak pod warunkiem, że jest ono odpowiednio wentylowane. W przypadku gdy wentylacja jest niedrożna, rozpoczyna się nasza walka z wilgocią, zaduchem, brzydkim zapachem i okropnym, ciężko usuwalnym grzybem na ścianach i sufitach łazienki.

Zamiast walczyć ze skutkami wilgoci w łazience, najlepiej wyeliminować problem od podstaw. Zamontowana w łazience wentylacja łazienkowa pomoże nam w sytuacji, gdy kanał wentylacyjny w naszym domu jest niedrożny, co zwykle ma miejsce wówczas, gdy kanał ten jest zbyt ciasny lub nieprawidłowo wykonany - wbrew pozorom nie jest to wcale jednostkowy przypadek.

Wentylatory łazienkowe to małe, sprytne urządzenia, które uruchamia się za pomocą włącznika światła w łazience, bądź poprzez bezpośredni włącznik. Najkorzystniejszą opcją jest uruchamianie włącznika razem ze światłem, wówczas pomieszczenie będzie wentylowane nawet wtedy, gdy zapomnimy o tym, że powinniśmy je włączyć. Łazienkowy wentylator występuje razem z wieloma ciekawymi funkcjami, na przykład czujnikiem wilgoci.
Tags: