Samodzielny projekt łazienki

Część z nas woli zlecić projekt łazienki fachowcom. Jeżeli jednak podejdziemy do sprawy rozsądnie, doskonale poradzimy sobie z tym sami. Musimy tylko odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Jakie są nasze priorytety?
Odpowiedzmy sobie na pytania, na czym nam najbardziej zależy, co w naszej łazience musi się znaleźć, o czym marzymy, co nam się podoba, jaki styl nam odpowiada, jakie funkcje łazienka ma spełniać w naszym życiu. Szukajmy inspiracji.

Ergonomia i estetyka
Dopasujmy nasze wymagania do rzeczywistości. Liczy się powierzchnia, jaką dysponujemy, sposoby jej racjonalnego wykorzystania, na co nam pozwala budżet. Dokonajmy niezbędnych pomiarów i zaplanujmy rozmieszczenie poszczególnych elementów zabudowy łazienki.

Zapoznajmy się z ofertą producentów
Gdy już wiemy, czego chcemy, porównajmy oferty producentów i zapoznajmy się z artykułami dostępnymi na rynku. Warto na tym etapie posłuchać rad fachowców, którzy wiedzą, jakie oświetlenie, lustra łazienkowe i armatura będą do siebie pasować i sprawdzą się w praktyce.

Przystępujemy do pracy
Czas na przystąpienie do prac remontowo - budowlanych. Część z nich naturalnie zlecamy specjalistom glazurnikom, hydraulikom, czy elektrykom, chyba, że sami posiadamy tego typu zdolności. Są jednak takie elementy wystroju jak lustra łazienkowe, szafki, czy drobiazgi dekoracyjne, z których montażem damy sobie z pewnością radę.

Osobnym tematem jest wybór fachowca, którym powinniśmy się zająć zanim przystąpimy do planów. Często ci najlepsi i najbardziej solidni są tak zajęci, że trzeba się do nich ustawiać w bardzo długiej kolejce.
Tags: