Jak zadbać o estetyczny wygląd swojej łazienki?

Łazienka to zwykle jedno z najbardziej wilgotnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Dlatego też bardzo często pojawia się tam pleśń, której później bardzo trudno jest się pozbyć. W takich przypadkach można posiłkować się różnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są wentylatory łazienkowe.


Jak wybrać?


Wybór odpowiedniego, profesjonalnego wentylatora łazienkowego powinien zostać poprzedzony sprawdzeniem wymiarów. Tego typu urządzenie powinno znajdować się u wylotu wentylacji w danym pomieszczeniu, musi więc się tam zmieścić, inaczej nie będzie działać w sposób prawidłowy. Istotna jest również moc urządzenia - w wilgotnych pomieszczeniach powinna być ona większa, by szybciej osuszać powietrze z nadmiaru pary wodnej. Inne funkcje, takie jak wykrywanie zbyt dużej wilgotności czy bardzo cicha praca dobiera się już według własnego uznania.


Estetyka wnętrza


Zainstalowanie wentylatora ma zwiększyć estetykę wnętrza. Zdarza się jednak, że z różnych powodów wentylator jest bardzo widoczny, a to niekoniecznie pasuje do innych dekoracji łazienkowych. Obecnie jednak nie jest to powodem, by rezygnować z wentylatora. Można kupić model, który ma ozdobną nakładkę, dzięki której urządzenie w ogóle nie jest widoczne. Zamontowanie nakładki bywa konieczne, by nic nie uszkodziło istotnej części wentylatora, czyli wiatraka.


Tags: