Urządzanie ekologicznej łazienki

Urządzanie ekologicznych pomieszczeń jest coraz modniejsze. Jeżeli chcemy, aby nasza łazienka stałą się bardziej przyzna dla środowiska to zdecydujmy się na ekologiczne lub trwałe materiały, których nie będziemy musieli wymieniać przez lata. Dobrym rozwiązaniem są płytki z Gardenii Orchidea, ale fajnie sprawdza się również drewno i szkło.

Czym jest styl ekologiczny?
Styl ekologiczny zapewnia przede wszystkim funkcjonalność pomieszczeń, ale oprócz tego zwraca się uwagę na takie elementy jak oszczędność energii i wody. Oczywiście nie można zapominać o kolorystyce, którą zazwyczaj jest inspirowana naturą. Wykorzystuje się neutralne kolory takie jak beżowy, zielony, brązowy i niebieski. Oczywiście stosowane farby muszą być ekologiczne.

Meble do łazienki ekologicznej
Meble powinny być przyjazne dla środowiska. Najlepiej podczas urządzania łazienki wybrać drewno lub wiklinę. Należy unikać plastikowych pojemników. Podłogę pokrywamy drewnem lub płytkami na przykład marki Gardenia Orchidea. Dodatkowo warto zainwestować w ekologiczne maty podłogowe z naturalnych włókien. Można również zakupić wannę wykonaną ze stali emaliowanej. Jest ona ekologiczna z tego względu, że materiały ze stali podlegają recyklingowi.

Tags: