Samochodowa nagrzewnica elektryczna - kupić czy nie?

W internecie, można znaleźć mnóstwo mniej, lub bardziej interesujących produktów. Jednym z nich, są samochodowe, przenośne nagrzewnice elektryczne. Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym, czy warto je zakupić, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik.


Samochodowe nagrzewnice elektryczne, czyli o mocy słów kilka...


Wielu kierowców, przed zakupem takiej właśnie przenośnej nagrzewnicy elektrycznej, ma wątpliwości, czy nie rozładuje ona szybko akumulatora. I choć producenci zachwalają swoje samochodowe nagrzewnice, jako bardzo ekonomiczne i wydajne, to... jakiś tam prąd, muszą one przecież pobrać. Zwykle jest to od 120 - 200 W. Czyli jak łatwo obliczyć, prąd pobierany przez nagrzewnicę wyniesie około 10 - 15 A. Jeśli mamy akumulator 80 Ah, prawdopodobnie nie zostanie on rozładowany. Ale jeśli zainstalowaliśmy w pojeździe "klasyczną czterdziestkę", możemy już mieć problem. I to spory problem...


A od strony praktycznej?


Czy taka nagrzewnica jest nam potrzebna? W pewnym stopniu tak. Jeśli mamy zamrożone szyby, to szybciej odmrozimy je właśnie za pomocą nagrzewnicy. Z drugiej strony, musimy jednak stale pamiętać o mocy. Z charakterystyk alternatorów wszystkich marek pojazdów, wynika, że przy jałowym biegu ich prąd ładowania nie przekracza kilku amper.


Tags: