4 rzeczy które powinieneś mieć w domu

W domu często zdarzają się usterki. Nie każdą damy radę naprawić sami, ale część nie jest na tyle skomplikowana by potrzebna była pomoc fachowca. Jednak, żeby dokonać nawet najprostszej naprawy potrzebne nam będą narzędzia. Dlatego w domu zawsze powinniśmy mieć:


-kombinerki- przydają się do wielu napraw. Bywają szczypcami uniwersalnymi i nadają się do napraw wielu usterek. Część tnąca używana jest często do przełamywania drutu, gwoździ lub ściągania izolacji. Dzięki karbowanej powierzchni nadają się do przytrzymywania np. blachy. Dzięki mocnemu uściskowi nadają się do przełamywania lub wyrywania.


-zestaw wkrętaków- najpopularniejszym spoiwem obecnie używanym są wkręty. Żeby móc cokolwiek rozkręcić lub naprawić potrzebne są nam wkrętaki. Do domowego użytku najlepszy jest wkrętak z wymiennymi końcówkami co pozwoli nam na zaoszczędzić miejsce.


-młotek- przydatny jest do wbijania gwoździ ale również do prostowania blach. Za jego pomocą można również rozbijać stare szafki.


-taśma metalowa zaciskowa- dzięki swojej budowie nadaje się do wszechstronnego użycia. Dzięki cymbantom możliwe jest odcięcie kawałka metalowej taśmy zaciskowej i stworzenie opaski dostosowanej o każdej średnicy, dostosowanej naszych wymagań. Można nimi ściskać min. kable, przewody, rurki.


Tags: