Jak zaplanować kabinę prysznicową dla całej rodziny?

Liczna rodzina, której członkowie są w rozmaitym wieku, ma także różne potrzeby. Projektowanie łazienki nie sprawia najmniejszego problemu, gdy korzystać będą z niej jedynie sprawne, dorosłe osoby. Wybór jest wtedy właściwie nieograniczony, zawężą go jedynie budżet oraz metraż pomieszczenia. Jednak przy większej ilości mieszkańców warto pamiętać, że najmłodsi i najstarsi członkowie rodziny często mają całkiem inne potrzeby i ograniczenia.

Kabiny prysznicowe odpowiednie dla dzieci mają głębokie brodziki. Ułatwia to wykąpanie małego dziecka, a te trochę starsze mogą wziąć w głębokim brodziku kąpiel, co w pewnością sprawi im dużo radości i odczaruje nudny, codzienny obowiązek. Jest to dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy w łazience trudno o miejsce na wannę.

Z kolei projektowanie kabin prysznicowych dla seniorów zakłada łatwość korzystania z nich oraz odpowiednie zabezpieczenie przed poślizgnięciem się. Wielka część z wypadków, jakim ulegają starsze osoby, to wypadki które spotykają je w domu. Warto zadbać o to, by miały możliwość przytrzymania się poręczy lub nie musiały podnosić wysoko nóg przy wchodzeniu do brodzika. Stąd najlepszym wyborem będzie kabina z płytkim brodzikiem lub całkowicie go pozbawiona.
Tags: