Mała łazienka – jak ją urządzić?

Wbrew pozorom funkcjonalne urządzenie małej łazienki jest możliwe, trzeba jednak dokładnie zaplanować wszystkie działania. W tym wypadku plan jest kluczem do sukcesu.

Najważniejsza będzie armatura – ponieważ posłuży nam długo, wybierajmy taką od renomowanych producentów, którzy udzielają gwarancji. Obecnie na rynku można znaleźć różne rozmiary ceramiki, tak więc nie powinniśmy mieć problemu z dopasowanej jej do naszej łazienki. Warto wybierać spośród armatury podwieszanej, jeżeli chodzi o umywalkę, do małych łazienek Radom polecane są modele wysokie, które umieszcza się na blacie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się przesuwana tafla szkła, która sprytnie wydzieli miejsce na prysznic, zamiast brodzika można zdecydować się na zastosowanie w podłodze odpływu liniowego, w ten sposób pomieszczenie wyda się optycznie większe. Jeżeli chodzi o płytki, na podłodze najlepiej zastosować duże kwadraty. Pamiętajmy, że w przypadku ograniczonej przestrzeni, każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, tak więc warto również zainwestować w pojemne meble.

Małe łazienki Radom, powinny zostać utrzymane w jasnych kolorach, szczególnie jeżeli nie mają okna. Aby uzyskać dodatkową przestrzeń, można na przykład zrezygnować z umieszczania w niej pralki, którą można ustawić w kuchni. Wśród aranżacji łazienek najmodniejszy jest obecnie styl nowoczesny, dużą popularnością cieszą się także aranżacje retro.
Tags: