Praktyczne porady podczas wybierania odpowiednich płytek ceramicznych.

Remontując dom, czy aranżując odpowiednie wnętrze szukamy zawsze praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Tak samo jest podczas wyboru odpowiednich płytek jeśli myślimy o nowej podłodze. Czym się kierować i na co zwracać uwagę wybierając płytki ceramiczne?

Jaki wpływ ma grubość płytek?
Podczas wybierania odpowiednich płytek pierwszą rzeczą, którą musimy wykonać jest dokładne obliczenie potrzebnej ilość materiału i zastanowienie się nad funkcjonalnością i przeznaczeniem płytek.  istotną kwestią podczas wybierania płytek ceramicznych jest zorientowanie się w parametrach użytkowych. Przede wszystkich zwrócić uwagę powinniśmy na grubość. Większość z nas podczas dokonywania wyboru nie zwraca uwagi na to jak są grube płytki ceramiczne. Jest to istotna kwestia, gdyż odpowiednia grubość wiąże się z wytrzymałością podłogi. Im grubsze płytki, tym bardziej wytrzymałe.

Wymiar i materiał też mają znaczenie.
Wybierając płytki do naszego domu warto mieć na względzie, że nie wszystkie płytki są takie same i nie będą dobrze wyglądać we wszystkich pomieszczeniach. Duże płytki nie będą praktyczne w małych pomieszczeniach, bo mogą je optycznie pomniejszyć. I tak samo jest z materiałem - możemy wybrać płytki matowe lub z połyskiem. Warto pamiętać również, że ciepły kolor rozświetla i powiększa natomiast czarny pomniejsza. To jakiego wyboru dokonamy zależy od wnętrza i naszych preferencji oraz ogólnego stylu mieszkania.

Tags: