Jaką wannę kupić, aby została z nami na lata?

Zakup wanny w Radomiu wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Wybór na rynku jest bowiem ogromny. Jaką wannę zatem warto wybrać? Na jakie materiały stawiać?

Można wybrać wannę żeliwną, akrylową, stalową bądź wykonaną ze sztucznego marmuru. Do wyboru są różne kształty i rozmiary. Wiele modeli posiada również dodatkowo wygodne siedziska, profilowane zagłówki czy antypoślizgowe dno. Niektóre wyposażone są także w urządzenia do masażu i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Pierwszym pytaniem jest jednak zawsze rodzaj tworzywa, z którego wanna ma być wykonana. Poszczególne materiały mają oczywiście swoje wady i zalety.

Wanny żeliwne są wytrzymałe i solidne. Doskonale komponują się ze stylowymi łazienkami, gdyż często wyposażone są w nóżki. Ich podstawową wadą jest ciężar, a także mała różnorodność. Z kolei wanny stalowe są nowoczesne, odporne na zarysowania i uderzenia, a niekiedy nawet odporne na zabrudzenia. Do ich wad należy zaliczyć to, że puste są zimne, a woda w nich szybko stygnie. Można jednak temu zaradzić poprzez montaż obudowy styropianowej, która izoluje wannę termiczne i ją skutecznie wygłusza.

Wanny wykonane z akrylu mają nietypowe kształty i są lekkie. Przez długi czas utrzymują temperaturę wody. Są ponadto odporne na przebarwienia pod wpływem osadu kamiennego czy rdzy. Jednak z drugiej strony są podatne na uszkodzenia natury mechanicznej, w szczególności ich brzegi.
Tags: