Umywalka nablatowa krok po kroku

W łazience najważniejsze są wanna lub prysznic, WC i oczywiście umywalka. Ta ostatnia wymaga szczególnej uwagi, ponieważ spędzamy przy niej każdego dnia całkiem sporo czasu, zwłaszcza kobiety. Musi być więc wygodna, użyteczna, ale też ładna.

Prezentują się świetnie

Estetyka to kwestia bardzo indywidualna i trudno jest tutaj wskazywać która jest ładniejsza, bardziej czy mniej elegancka czy tym podobne. Warto skupić się na tym na co zwrócić uwagę przy jej kupnie, aby nie popełnić błędu. Jedną z częściej wybieranych jest umywalka nablatowa ze sklepu EksperciLazienek.pl, a jej popularność wynika z tego, że jest bardzo funkcjonalna. Pod spodem zostaje nam bowiem dużo miejsca, więc bez problemu schowamy tam środki czystości czy ręczniki. Zwykle są one dosyć spore, chociaż można znaleźć nawet takie, które mają mało standardowe wymiary. Są bardziej masywne chociażby od tych wpuszczanych w blat, ale przy odpowiednim doborze potrafią świetnie się prezentować.

Najlepsza umywalka nablatowa to...

Kwestią, którą również należy rozważyć jest to z czego powinna być wykonana umywalka. Numerem jeden, właściwie od zawsze, jest białą ceramika, która jest trwała, estetyczna, łatwo jest utrzymać ją w czystości. Bez problemu powinniśmy znaleźć taką, która będzie wykonana ze specjalistycznego szkła, od wielu lat powodzeniem cieszy się też marmur, ale jest bardzo drogi. Coraz częściej spotyka się też umywalki nablatowe wykonane z kompozytów lub konglomeratów robionych na bazie naturalnych kamieni, ich zaletą jest trwałość. Część osób stawia z kolei na nierdzewną stal, która jednak nie jest łatwa w myciu, a bardzo podatna na osady, a także drewno, które wymaga specjalnego traktowania i konserwacji.

W łazience często odpoczywamy po długim dniu pracy lub wypełnionym obowiązkami domowymi, dlatego tak ważny jest każdy element i każdy szczegół jej wyposażenia.

Tags: