Zalety i wady umywalek podblatowych

W każdej łazience jeden z bardziej istotnych elementów to umywalka. Okazuje się jednak, że wcale nie jest łatwo wybrać tę odpowiednią. Aby dokonać dobrego wyboru trzeba najpierw dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem armatury łazienkowej. W sklepach do wyboru są przede wszystkim umywalki podblatowe i nablatowe. Jednak szczególnie dużą popularnością od wielu lat cieszą się umywalki typu podblatowego. Co warto na ich temat wiedzieć?

Umywalka podblatowa - zalety

Umywalka podblatowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które posiadają niewielką łazienkę, a jednocześnie chcą, aby była ona jednocześnie nowoczesna i funkcjonalna. W sklepach umywalki tego typu dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kształtów do wyboru, a więc każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Najczęściej spotkać można oczywiście umywalki okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, a także te o mniej symetrycznych kształtach. Cechą typową dla umywalek podblatowych jest fakt, że w zasadzie całkowicie znajdują się one wewnątrz szafek łazienkowych. Dlatego też bez problemu można w ich przypadku ukryć wszystkie rury instalacyjne i syfony. Do dyspozycji jest też sporo miejsca na samym blacie.

Umywalki podblatowe - czy warto?

Umywalki podblatowe mają szereg niepodważalnych zalet. Przede wszystkim z uwagi na sporą przestrzeń na blacie pozwalają na jego praktyczne i kreatywne zagospodarowanie. Wiele osób w tym miejscu stawia przede wszystkim dozowniki na mydło, kosmetyki czy inne akcesoria takie jak szczoteczkę i pastę do zębów. Poza tym umywalki podblatowe nie są zbyt trudne do utrzymania w czystości, w przeciwieństwie np do umywalek nablatowych. Wszystkie zabrudzenia wystarczy jedynie przetrzeć szmatką zamoczoną w wodzie z dodatkiem detergentu. To ogromny atut dla gospodyń domowych.
Tags: