Łazienka na poddaszu - aranżacje salonu łazienek Lublin

Łazienkę na poddaszu bardzo trudno jest urządzić. Skosy to nie lada wyzwanie dla każdego budowlańca. Trudno jest bowiem dopasować meble do tak małej powierzchni użytkowej.

Na rynku można nabyć ceramikę łazienkową, będącą sporym udogodnieniem. Na życzenie klienta wykonuje się wymiarowe płytki. Ponadto można zaopatrzyć się w obniżone stelaże podtynkowe do wc . Możliwa jest wówczas ich instalacja przy bardzo niskich ściankach kolankowych. Każdy wolny fragment przestrzeni pod skosami musi zostać wykorzystany, aby łazienka stała się jak bardziej komfortowa. Wstawia się tam półki, szafki czy siedziska na wymiar. Im wyższa jest ścianka kolankowa tym większe stwarzane są możliwości do działania. Patrząc na przekrój, łatwo ustalić miejsca, w których da się stanąć pod dachem. Wygoda użytkowników łazienki jest przecież najważniejsza. Za użytkową możemy przyjąć tylko tę część podłogi, nad którą pomieszczenie ma wysokość przynajmniej 190 cm (jak wnioskujemy takich przestrzeni jest niewiele). Minimalna powierzchnia użytkowa łazienki, w której chcemy zmieścić prysznic, umywalkę i sedes, to 2,56 m². Chcąc wprowadzić także wannę powierzchnia wzrośnie do 3,2 m². Nie powinno się uwzględniać wymiarów podłogi przy tworzeniu projektu łazienki. Salon łazienek Camero radzi, aby zapewnić pomieszczeniu jak największy dopływ naturalnego światła. Takie rozwiązanie zapewni większy komfort właścicielom łazienki i zaoszczędzenie kosztów energii. Dodatkowym atutem okna w łazience jest to, że oświetlone światłem naturalnym niewielkie wnętrze wyda się bardziej przestronne i efektowne.

Kluczowy jest również dobór materiału, z jakiego zrobione są ramy okna. Muszą być one przede wszystkim trwałe i odporne na zawilgocenia. Salon łazienek Lublin zaleca okna plastikowe wykonane z wielokomorowych profili PCW .
Tags: