Jak dobrze dobrać grzejnik?

Wykorzystanie grzejników w instalacji centralnego ogrzewania jest nadal bardzo popularne. Spowodowane jest to tym, że ich instalacja jest bardzo łatwa, a koszty jej stosunkowo niskie. Na rynku są dostępne tak różne rodzaje pod względem wymiarów i mocy, że kupić grzejniki w Lublinie naprawdę nie jest trudno.

Bardzo ważną rzeczą jest znajomość zapotrzebowania na ciepło, jakie będzie potrzebne dla danego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Na tej podstawie będzie można określić moc grzejnika, jaka będzie wymagana dla danego lokum. Taki profesjonalny bilans ciepła wykonuje projektant instalacji sanitarnej na podstawie pomiarów dotyczących utraty ciepła w danym pomieszczeniu.

Druga ważną rzeczą jest materiał, z którego zrobiony jest grzejnik. Obecnie na rynku w całym kraju można dostać grzejniki stalowe, aluminiowe oraz żeliwne i oczywiście również da się kupić grzejniki Lublin (http://www.impero.com.pl/oferta/grzejniki-lazienkowe). Najbardziej popularne są grzejniki stalowe ze względu na ich różnorodne wymiary. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się grzejniki płytowe. Grzejniki żeliwne są z kolei bardzo trwałe, ale wolno się nagrzewają, grzejniki aluminiowe są bardzo lekkie, jednak ze względu na cenę nie są zbyt popularne.

Bardzo istotną rzeczą przy wyborze grzejnika są jego wymiary. Przeważnie grzejniki montuje się na ścianach pod oknem, dlatego wysokość grzejnika powinna być dopasowana do odległości między podłogą a parapetem.

Tags: