Klinkier czy cegiełki ceramiczne?

Imitacja cegiełek na ścianie to bardzo popularny trend w urządzaniu wnętrz. Cegiełki na ścianę są niezwykle efektowne, pasują do większości pomieszczeń, niejednokrotnie też ocieplają surowe wnętrza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dziś praktycznie każdy może je mieć w swoim domu czy mieszkaniu. Nowe produkty i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że nie musimy już pozostawiać nieotynkowanych ścian z cegieł, by móc cieszyć się ich efektownym wyglądem. Aktualnie jest tyle możliwości montażu cegiełek na ścianach, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Formy cegiełek

Cegiełki na ścianę występują w różnych formach, wykonane są też z różnych materiałów. Imitacja cegiełek może być wykonana z tzw. klinkieru, który jest odporny na brud i wodę. Materiał ten ma gładką powierzchnię, dzięki czemu jest też łatwiejszy w czyszczeniu. Producenci płytek oferują nam także tradycyjne cegiełki z tradycyjnie wypalanej ceramiki. Takie cegiełki mogą być cięte maszynowo lub w niektórych przypadkach- ręcznie. Ogromną zaletą cegiełek na ścianę jest to, że są one zazwyczaj znacznie cieńsze od tych standardowych, przez co też zajmują mniej miejsca w danym pomieszczeniu, a do tego łatwiej się je układa i przykleja. 

Tego typu wykończenie można zastosować na praktycznie każdej ścianie, a co więcej nie wymaga ona jakiegoś specjalnego przygotowania pod układanie tych cegiełek.

Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest też cena. Cegiełki są znacznie tańsze od tych tradycyjnych, prawdziwych cegieł. Łatwiej je też wykończyć w narożnikach, ponieważ aktualnie dostępne wykończenia imitują te, jakie otrzymujemy z naturalnych cegieł. To bardzo ważne, ponieważ ułożone cegiełki Home100 bardzo naturalne, doskonale się prezentują i nie kojarzą się z czymś sztucznym, kiczowatym. W związku z tym usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych klientów.
Tags: