Wybór odpowiedniej umywalki

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Z tego względu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby wszystkie znajdujące się w niej elementy pełni role zarówno funkcjonalne, jak estetyczne. Dotyczy to również umywalki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując ten element wyposażenia łazienki? Czym powinna się ona odznaczać?

Modele stojące oraz wiszące

Można dokonać kategoryzacji umywalek na wiele sposobów, aczkolwiek jednym z najpopularniejszych sposobów podziału jest posegregowanie ich ze względu na sposób montażu. W tej kategorii wyróżnić możemy tzw. modele wiszące oraz stojące. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem jest kupno modelu stojącego. Tego rodzaju umywalka może być z powodzeniem położona na specjalnie przygotowanych meblach łazienkowych lub blatach.

Ponadto decydując się na tego rodzaju rozwiązanie pod umywalką zyskujemy dodatkową przestrzeń (w przypadku modeli położonych na szafkach), która może posłużyć do przechowywania wszystkich kosmetyków. Podobnie w przypadku modeli położonych na łazienkowych blatach zyskujemy dodatkową przestrzeń na kosmetyki. Możemy zdecydować się na umywalki łazienkowe wiszące - www.banyo.pl/pl/menu/umywalki-143.html, jeżeli posiadamy odpowiednią ilość przestrzeni w w kuchni.

Odpowiedni materiał dla umywalki łazienkowej

Oferowane przez producentów umywalki mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Wszystkie z nich odznaczają się określonymi zaletami. Niemniej jednak wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem są modele ceramiczne. Tego rodzaju umywalki często posiadają również dodatkową warstwę z cząsteczkami srebra oraz tytanu, które uniemożliwiają rozwój bakteriom i grzybom.

Innym materiałem, na który warto zwrócić uwagę jest granit oraz marmur. Umywalki wykonane z tych materiałów charakteryzują się niezrównaną wytrzymałością oraz estetyką. Równocześnie jest to jedno z najdroższych rozwiązań. Warto również zwrócić uwagę na cieszące się rosnącą popularnością modele wykonane ze szkła. Tego rodzaju umywalka łazienkowa sprawdzi się doskonale w nowoczesnych domach.
Tags: