Jak wybrać przycisk do spłuczki do WC?

Spłuczka to panel, który steruje mechanizmem spłukującym w toalecie. Jest to element tzw. instalacji podtynkowej - gdy mechanizm spłukujący i płaska spłuczka są ukryte za ścianą podwieszaną lub wbudowane w ścianę nośną. Spłuczki toaletowe występują w kilku odmianach, różniących się typem mechanizmu, funkcjonalnością i ceną.

Odmiany przycisków do spłuczki

Jakość działania urządzenia i trwałość całego systemu spłukiwania zależy od rodzaju mechanizmu, w jaki wyposażony jest przycisk spłukujący toalety. Przycisk do spłuczki z ekspercilazienek rozróżnia się w zależności od konstrukcji mechanizmu spłukującego:

  • Mechaniczne spłuczki. Uruchamiają się po naciśnięciu przycisku. Jest to opcja najbardziej przystępna cenowo i najłatwiejsza w utrzymaniu;
  • Elektroniczne przyciski. Panel przycisku jest znacznie delikatniej dociskany i zazwyczaj podświetlany;
  • Spłuczki czułe na dotyk, które można aktywować przez dotknięcie dłonią. Są one najbardziej higienicznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku instalacji sanitarnych w miejscach publicznych (restauracje, kawiarnie, sale gimnastyczne itp.).
przycisk do spłuczki

Tryby dostępne w spłuczkach

  • Tryb pojedynczy. Te przyciski spłukiwania toalet obsługują tylko pełne spłukiwanie, wykorzystując całą objętość wody w spłuczce;
  • Tryb z dwoma przyciskami. Dostępne jest pełne spłukiwanie oraz opcja "ekonomiczna", która zmniejsza zużycie wody;
  • Tryb trójmodułowy. Uzupełnieniem tego jest tryb start/stop. Umożliwia to zatrzymanie spłukiwania w dowolnym momencie przez zwolnienie przycisku.

Materiał obudowy

Materiał obudowy zależy całkowicie od Twojego osobistego gustu i koncepcji aranżacji łazienki. Większość nowoczesnych materiałów stosowanych do produkcji przycisków instalacyjnych jest trwała i długowieczna. Materiałami mogą być: szkło, aluminium, brąz, stal lub drewno z metalowym szkieletem wewnątrz.

Tags: